liczba wyświetleń bloga.

wtorek, 3 kwietnia 2012

coraz częściej wpadam w stan takiego zamyślenia, że kompletnie nie zdaję sobie sprawy z tego, co ktoś mówi. taki dziwny stan. 
jeżdżę wzrokiem po tekście, co chwila wracając do początku, bo uświadamiam sobie, że w sumie nie skupiam się na nim i nie wiem, o czym czytam. po prostu ostatnio mam zbyt wielki natłok myśli w głowie..

Niektóre zdania podrzędne w niemieckim mogą wystąpić przed zdaniem głównym, np. w zdaniach ze spójnikiem 'wenn'. zwróć uwagę na szyk wyrazów...

często ostatnio myślę nie o mojej opinii, lecz o tym, co ludzie mówią. jest to złe, wiem, tylko jakoś trudno mi, gdy wszyscy wokoło wywierają taki.. taki nacisk. 
oh, Anka, skup się.

...Zwróć uwagę na szyk wyrazów w obu zdaniach: w zdaniu podrzędnym odmienna część orzeczenia wystąpi na końcu...

a tak właściwie, to cały ten gnój naokoło mnie tworzę ja sama, a cały mój gniew przenoszę z osoby na osobę, lecz nie dziś - dzisiaj sobie o uświadomiłam i byłam wkurwiona podwójnie, lecz na samą siebie. to śmieszne..
z mojego skupienia gówno chyba wyjdzie.


2 komentarze:

 1. To, że tak wiele się dzieje to oczywiste. Mi też ciężko się skupić (zwłaszcza gdy gadam z pewną osobą) lub skupiam się, słyszę słowa, ale jakoś nie rozumiem o czym ktoś do mnie mówi :)
  Trochę to dziwne, ale już coraz bliżej chwili. gdy mózg będzie mógł odpocząć od tego całego natłoku.
  PS: spokojnych świąt Ci życzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. A mnie aż nosi z radości, bo moja mama w środę po świętach na trzy miesiące do roboty wyjeźdża i przez ten czas będę miał święty spokój. Drugi powód: od ok. miesiąca zdarza mi się widywać z kumpelą z podstawówki, a przez całe gimnazjum się z nią nie widziałem. I... może coś z tego wyjdzie :D
  Ale te święta są krótkie, więc nie odczujesz tego. Sądzę, że to przez to, że wiosna idzie. Ja mam tak: budzę się jest dobrze, w szkole - ciulowo, po szkole - gites. Po prostu szkoła nie daje spokoju. Byle do maja/czerwca.

  OdpowiedzUsuń